-
Patinusi oda, tamsūs ratilai, paburkusi paakių zona
Viena šių bėdų atsiradimo priežasčių – padidėjęs kortizolio kiekis, dažnai vadinamas streso hormonu: jį organizmas gamina pavargus, nepakankamai išsimiegojus. Dėl padidėjusio kortizolio kiekio ratilai po akimis tampa ryškesni, o paakių zona gali paburkti. Taigi tamsūs ratilai ir paburkę paakiai gali būti blogo nakties miego ženklas. Taip pat dėl miego trūkumo sulėtėja organizmo atsistatymo procesas, ne iki galo pašalinami toksinai ir skysčiai – dėl to gali paburkti visa oda.
-
Nusilpusi imuninė sistema
Kai organizmui trūksta miego, imuninė sistema patiria didelį smūgį – tai gali būti dažna bėrimų ir kitų su oda susijusių problemų atsiradimo priežastis: nepakankamas poilsis gali sukelti infekcijų ir uždegimų vystymąsi, skatinti spuogų atsiradimą, egzemos ir rožinės paaštrėjimą, paveikti kitus kūno organus, o ypač, kai miego trūkumas yra nuolatinis, lėtinis. Geras nakties miegas – gyvybiškai svarbus tam, kad imuninė sistema veiktų optimaliai. Moksliniai tyrimai rodo, kad padidėjęs uždegiminių ląstelių kiekis yra glaudžiai susijęs su miego trūkumu.
-
Sutrikusi kraujotaka
Kai miego kokybė prastėja, mūsų kraujotaka tampa ne tokia efektyvi, neigiamai paveikiamas deguonies tekėjimas – oda atrodo neskaisti, pavargusi, išsausėjusi. Taip pat miego trūkumas lėtina kolageno, elastino, hialurono rūgšties gamybą, o dėl to gali atsirasti smulkių raukšlelių, greičiau glemba oda. Tik miego metu mūsų oda atsinaujina, suaktyvėja kraujotaka, oda aprūpinama deguonimi ir kitomis maistinėmis medžiagomis.
Kaip užtikrinti kokybišką miegą?
Reguliarus miegas ne tik gerina gyvenimo kokybę, bet ir yra būtinas gerai sveikatai ir švariai odai.
Miego valandos – tai laikas, kai mažėja kortizolio lygis, o oda gauna jis itin reikalingą deguonies dozę. Taip pat ir ląstelių regeneracija miego metu yra didžiausia.
Kad lengviau užmigtumėme, rekomenduojama sulėtinti savo tempą vakarais. Rekomenduojama ramiai pasivaikščioti, prieš miegą pagulėti vonioje, o į ją – įsilašinti levandų eterinio aliejaus.
Rekomenduojama bent valandą prieš miegą vengti mėlynos šviesos iš skaitmeninių prietaisų, nesinešti jų į miegamąjį tam, kad organizmas sukurtų pakankamą melatonino kiekį (melatoninas padeda užmigti ir giliai miegoti, o jam susidaryti reikia tamsos).
Labai svarbus ir miego laikas. Būtina miegoti 7–8 valandas! Rekomenduojama užmigti iki 22–23 valandos. Mūsų oda pradeda atsinaujinti maždaug nuo 21 valandos.
Geriausia miegoti ant nugaros. Miegas ant nugaros mažina „miego linijų“ atsiradimo tikimybę – jos dažniausiai atsiranda miegant ant šono arba veidu į pagalvę.
Ką daryti, jei kankina miego sutrikimai?
Rekomenduojama pasilepinti eterinių aliejų terapija.
Jei norite atsipalaiduoti ir geriau išsimiegoti, geriausia derinti levandų, Ylang Ylang, ramunėlių, sandalmedžių ir kitus raminančius eterinius aliejus. Levandos atpalaiduoja, ramina.
Jei visgi nepakankamai miegate, yra šiokia tokia išeitis sumažinti mieguistumo pojūtį dienos metu: pasimankštinus suaktyvinama kraujotaka, gerinama medžiagų apykaita. Taip pat rekomenduojamas masažas ledukais, įvyniotais į medžiagą – oda labiau švyti, mažėja paburkimas.